sobota, 27 lipca 2013

Oznacz swój kosz

Kosze na śmieci kupione m.in. marketach czy na allegro w większości przypadków są jednolite kolorystycznie, nie posiadają oznakowań na jakie odpady są przeznaczone. Jest to duża wygoda, gdyż w zależności od uchwał miast i  gmin w Polsce segregacja odpadów jest bardzo zróżnicowana.

Najbardziej klasycznym podziałem jest rozróżnienie śmieci na: ODPADY KOMUNALNE, PAPIER, SZKŁO, PLASTIK, ale występują również miejscowości, w których dodatkowo rozróżnia się SZKŁO PRZEZROCZYSTE, SZKŁO KOLOROWE, ODPADY ORGANICZNE, METAL. Wiele samorządów w Polsce wybrało jednak dużo bardziej uproszczony podział na SUCHE i MOKRE.

Stąd też w kilku krokach przedstawiamy jak oznaczyć swój kosz, zgodnie z obowiązującym w naszej miejscowości sposobem segregacji.

Przykładamy naklejkę do kosza (by sprawdzić najlepsze położenie naklejki przed przyklejeniem), a następnie oczyszczamy np. denaturatem, miejsce w którym przykleimy naklejkę
Odklejamy papierowy podkład naklejki
Przyklejamy naklejkę na czystym i suchym koszu
Przygładzamy
 Zdejmujemy folię transportową
I mamy oznaczony kosz. W ofercie naklejek na kosze do segregacji znajdą Państwo kilka wzorów graficznych, w różnych wariantach, rozmiarach oraz pełnej gamie kolorów. 
W ofercie znajdują się również naklejki z tzw. dowolnym tekstem.

Z przykrością słyszymy o coraz częstszych kradzieżach kubłów na śmieci, stąd też przy zakupie minimum 3 dowolnych naklejek (na kosze), dodajemy gratis naklejki z numerem domu i ulicą, do podpisania kosza.
Kolejny krok, to już tylko prawidłowa segregacja śmieci.

Pozdrawiamy
Zespół Nie tylko na...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...